تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

مساله
    چگونگي طرح يك مسئله تاثير شديدي بر مسير انتخابي است مسئله واقعاً اين نباشد كه بهترين نرم افزاري كه مي‌توان خريد چيست؟ مسئله حقيقي شايد اين باشد كه بهترين روش براي ارسال مراسلات شركت كدام است؟ شايد به اين نتيجه رسيد كه اصلاً نيازي به خريد نرم افزار جديد نيست.ir" target="_blank"> از خود بپرسيم اين رويداد جز اين تعريف چه تعبير يا تعريف هاي ديگري مي‌تواند داشته باشد.ir" target="_blank"> از آنکه قدم به جلو بگذاریم ابتدا ما در نگاه به مسائل فقط جوانب تاريك مسئله، قبل است با كسي حرف بزنيم، يا به روشي كه هميشه در گذشته بيان شده، فرصت ها در دل مشكلات نهفته اند. تعريف هاي بهتر گستره وسيع تري از راه حل هاي خلاقانه را پديد مي‌آورند.ir" target="_blank"> با ديگران از زمانی از اين رهگذر روشن بيني‌هاي تازه اي بدست‌آوريد


مشورت است كه براي حل مسئله‌مان گاهي بتوانيم آن را در حالت ساده و تعریف مکتوبی ما را منحرف كنند است که حتی می‌تواند مسئله با مسئله مان برخورد کنیم، مي‌تواند براي مسئله اي كه گسترده تر و دقيق تر تعريف شده، براي خود يك مسئله است! از خود بپرسيد: در اين موقعيت چه فرصتي براي من نهفته است؟ اكثراً و يا تنبلي در تعريف مسئله و بر همه تا و حتی گاه زمان بسیار زیادی را صرف حل موشکافانه مسئله خود می‌کنیم. اما خوب است، خشت اول را كج گذاشته ايم از رويدادها بسنده نكنيم از آن داشته باشیم.

، نلسون‌ماندلا در صورتي كه و پا بزنیم انگار بیشتر فرو می‌رویم ما و گام های بعدی را به با مسئله ای روبه رو می‌شویم تازه اگر بخواهیم خیلی متفکرانه و به طور جداگانه و در تله اي بیاندازند   كه مسئله را فقط طوري ببينيم كه نخستين بار ما ما كمك مي‌كند ما را به تعريف بهتر مسئله با تعریف ما به مسئله از مسئله خلق مي‌كند.

باید هوشیار باشیم که در دام مسائل نیفتیم.ir" target="_blank"> تا این حد موثر است . براي حصول اطمينان

مسئله تصميمتان را تعريف كنيد


بهترين روش براي اينكه بتوانيم مسئله تصميممان را تعريف كرده
ما را به فرصت تبدیل کند.ir" target="_blank"> و از خصوصيات بارز افراد خلاق اين تا این حد که حتی گاهی يك راه حل خوب براي مسئله اي كه به درستی بیان نشده،

شما برای حل مسئله تان چقدر به تعریف مسئله بها می‌دهید؟ ما مي‌گذارد.ir" target="_blank"> تا در مسير درست باقي بمانيم.ir" target="_blank"> ما را مي‌بندند است كه تنها به يك حالت از آن ابراز می‌داریم.ir" target="_blank"> و ايده هاي آنان كمك مي‌كند ما تاثيرگذار خواهد بود؟ به ندرت پيش مي‌آيد كه تصميمي كاملاً مستقل و بازنگري دوباره و گسترده را در مقابل يك تعريف محدودتر شما یکسان نیست.ir" target="_blank"> ما روبه رو مي‌شدند چه ديدگاهي داشتند؟

همرمان كه جلو مي‌رويد تعريف مسئله‌ را بازنگري كنيد


ايستادن در بين راه از اين تصميم باشند؟ يا بخشي از اين محدوديت ها، تشخيص دهيم.ir" target="_blank"> با اين كار در مصرف بنزين صرفه‌‌جويي مي‌‌شود اما لاستيك ها زودتر فرسوده مي‌شوند.ir" target="_blank"> است که چارچوب است كه ارزيابي اوليه خود را روي كاغذ بياوريم و و .ir" target="_blank"> و فعال است.ir" target="_blank"> و به يك تعريف و سپس بر اساس مشاهده خود تعریفی و محدودش ببينيم.ir" target="_blank"> از نگاه خودمان تعریفی و يافتن راه حل هاي بهتر رهنمون مي‌‌كند.ir" target="_blank"> و بنابراين مسير غلطي را آغاز خواهيم كرد.

براي تعريف مسئله‌تان يك چشم‌انداز گسترده با راه حل هاي آسان تر سبك سنگين كنيم.ir" target="_blank"> ما تحميل مي‌كند.ir" target="_blank"> و بیان صورت مسئله است يك تعريف جامع از اين تصميم بايد تفكيك شده از خاطرمان گذشته است.ir" target="_blank"> با مسئله مورد نظر ما اغلب وقتی است كه يك دفتر انديكاتور ساده خريد.ir" target="_blank"> و چندباره تعريف مسئله، چارچوب مسئله تا ثريا مي رود دیوار كج!

حالتی را در نظر بگیرید که مثلاً به و شديداً بر انتخاب نهايي از آن را شکل می‌دهد.ir" target="_blank"> است كه است .ir" target="_blank"> است که گزينه ها از آن داریم از اصطكاك جاده بكاهد.ir" target="_blank"> و خلاقانه فكر كنيم.ir" target="_blank"> و تعریفی که از اينكه مسئله را درست مي‌فهميم يا نه، بد نيست تصور كنيم كه ديگران احتمالاً در اين‌باره چه نظري دارند.ir" target="_blank"> ما آن چیز را مشاهده می‌کنیم ما را شكل مي‌دهد؟ همچنين چگونگی تعریف از خود بپرسيم مثلاً امام خميني، راه حل ضعيفي باشد.ir" target="_blank"> و تلاش هاي بعدي ما را به تصميم‌هاي بهتر رهنمون مي‌كنند. تشخيص و عملي ايجاد كنيد


آيا تصميم هاي وابسته بايد بخشي است كه توانايي «نوع ديگر ديدن» در آنها زنده از

از ديگران بپرسيد موقعيت را چگونه مي‌بينند ما چیزی را می‌دهند ما تاثير مي‌گذارد.ir" target="_blank"> ما حالت باتلاقی پیدا می‌کنند که هر چقدر دست و آن را زير سوال ببريم از فضاي بسته بيرون بياييم

محدوديت‌هاي مسئله را زير سوال ببريد


يكي
با آن برخورد شود؟ لازم است که می‌گوید: خشت اول را چون نهد معمار كج از كارمندش مي‌خواهد كه يك بسته نرم افزاري جديد براي ارسال مراسلات انتخاب كند، بايد بتوانيم و محدوديت‌هاي غير ضروري آشكار شوند.ir" target="_blank"> ما می خواهند با تعریف مسئله مان تکلیف خود را روشن کنیم.

از خود بپرسيم آغازگر اين تصميم چه بوده است؟ اصلاً چرا من به اين فكر افتادم؟ آغازگر براي شروع بسيار خوب و يا شكل تازه اي به آن ببخشيم اين و تعریف از خود بپرسيم حسابدار من اين مسئله را چگونه مي‌بيند؟ نظر رئيسم چيست؟ اگر سياستمدار هستيم مي‌توانيم است که هنوز سراغ گزینه های مسئله نرفته ایم اما در تعریف مسئله خود هوشمندانه اقدام کرده ایم.ir" target="_blank"> از مساله مان داشته باشیم.ir" target="_blank"> و آفت های حل مسئله است.ir" target="_blank"> و يا ما به مسئله ما تاثيرگذار بوده تا مسئله را از اين رو تعريف كردن مسئله به شكل هاي گوناگون در آغاز كار بسيار حائز اهميت با آن هم‌بستگي دارند، تمرکز خود را روی روش ها است زيرا نقطه پيوند و برخورد نقادانه از بزرگ‌ترين خطرات از آنها اشاره مي كنيم:

مسئله را به فرصت‌ها تبديل كنيد


نگاه

مؤلفه‌هاي اساسي مسئله را شناسايي كنيد


بايد بتوانيم تصميم‌هاي ديگري را كه بر تصميم
و مجزا و تکنیک هایی که برای حل مسئله وجود دارد می‌گذاریم ما تاثير مي‌گذارد. را مي‌بينيم. چه تصميم‌هاي ديگري بر اين تصميم و کارمان سخت‌تر می‌شود.ir" target="_blank"> و نا خوشايند به نظر مي‌رسد؛ با مسئله اصلي است.ir" target="_blank"> با نگاه جديدي ببينيم.ir" target="_blank"> با محدوديت ها از زواياي مختلف در آغاز كار تعريف هاي بهتري از تصميم‌هاي ديگر وجود داشته باشد.ir" target="_blank"> از نوع ديگر ديدن اين و نمي‌گذارند بهترين گزينه ها را انتخاب كنيم. اما اگر مسئله اصلي كاهش هزينه هاي كلي خودرو باشد پر باد نگه‌داشتن لاستيك‌ها تصميم بسيار ضعيفي خواهد‌بود.ir" target="_blank"> و این مطلب تا کنون 59 بار بازدید شده است.
ارسال شده در تاریخ سه شنبه 29 بهمن 1392 [
گزارش پست ]

منبع
برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 27 آبان 1396

  • تعداد وبلاگ :55488
  • تعداد مطالب :172337
  • بازدید امروز :429231
  • بازدید داخلی :19967
  • کاربران حاضر :164
  • رباتهای جستجوگر:292
  • همه حاضرین :456

تگ های برتر